Cesja leasingu - Łódź, Katowice, Piekary Śląskie

Cesja leasingu samochodów Audi, Hyundai, Renault, Dacia, Peugeot, Mercedes, BMW, Toyota, Lexus, KIA

Na czym polega cesja leasingu?

Z opcji leasingu samochodowego najczęściej korzystają przedsiębiorcy. Jest to świetna opcja, aby flota samochodowa w stosunkowo niskich kosztach była na najwyższym poziomie. Leasing zawsze zawierany jest na czas określony. Jednak zdarzają się różne sytuacje i powody, dla których leasingobiorca chce zrezygnować z wybranego przez siebie leasingu. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest cesja leasingu, która w porównaniu z wcześniejszym wykupem auta czy zwrotem samochodu do leasingobiorcy nie wiąże się z kosztami finansowymi. Cesja leasingu inaczej zwana przejęciem leasingu to nic innego jak przeniesienie przez leasingobiorcę praw i obowiązków wynikających z umowy leasingu na osobę trzecią. W tym przypadku konieczne jest zawarcie pisemnej umowy cesji leasingu, na podstawie której prawo do korzystania z określonego auta, a także obowiązek uiszczania za niego opłat przechodzi na osobę trzecią.

Cesja leasingu - Łódź, Katowice, Piekary Śląskie

W jakich przypadkach występuje cesja leasingu?

Sytuacje, w których leasingobiorca, najczęściej przedsiębiorca decyduje się na cesję leasingu w każdym przypadku są indywidualne i mają różne podstawy. Obserwujemy kilka powodów, dla których przedsiębiorcy podejmują taki krok, a wśród nich najczęściej występują:

Cesja leasingu samochodów osobowych - Łódź, Katowice, Piekary Śląskie
  1. Problemy finansowe – kiedy firma boryka się ze stratami finansowymi i wisi nad nią źródło zamknięcia przedsiębiorstwa, jednym z pierwszych kroków jest pozbycie się zobowiązań finansowych w postaci leasingu. Cesja leasingu samochodów osobowych pozwala na zachowanie w budżecie określonej sumy pieniężnej.
  2. Zmiana koncepcji prowadzonego przedsiębiorstwa w tym różnego rodzaju fuzje i przejęcia – diametralne zmiany w strategii i działalności firmy często powodują, że leasingowany samochód okazuje się zbędny a jego dalszy leasing uciążliwy.
  3. Chęć wymiany samochodów na nowszą flotę – takie sytuacje mają miejsce w przypadku bardzo dobrze prosperujących przedsiębiorstw, które ze względów prestiżowych oraz wizerunkowych chcą posiadać nowocześniejsze auta. Czas zawartych umów leasingu okazuje się wówczas zbyt długi a cesja leasingu jest dokonałbym rozwiązaniem wynikłego problemu.

Z AUTOFEE cesja leasingu to przyjemność!

Cesja leasingu samochodów osobowych to dla Ciebie najlepsza opcja? Dowiedz się co może dla Ciebie zrobić AUTOFEE w tej kwestii. 

Rynek motoryzacyjny jest ogromny, baza samochodów na sprzedaż zarówno tych nowych, jak i używanych, a także samochodów, których leasingobiorcy chcą skorzystać z cesji leasingu jest naprawdę bardzo duża. Niejednokrotnie wśród setek tysięcy ogłoszeń ciężko trafić do potencjalnego odbiorcy. Dlatego w przypadku, gdy jesteś leasingobiorcą i chcesz skorzystać z cesji leasingu zapraszamy do kontaktu z nami. Pomożemy Ci sfinalizować powzięte przez Ciebie działanie. Jak? Stosujemy kilka kroków, dzięki którym cesja leasingu będzie możliwa i skuteczna:

Cesja leasingu samochodów - Łódź, Katowice, Piekary Śląskie
  • Odpowiednie ogłoszenie – specjalnie dla Ciebie przygotujemy odpowiednie ogłoszenie Twojego samochodu, wiemy na co zwracają największą uwagę potencjalni klienci, wiemy jakie informacje są najbardziej istotne a które nie stanowią żadnej wartości.
  • Odpowiednie narzędzia – lata funkcjonowania na rynku pozwoliły nam na zbudowanie odpowiednich narzędzi do przedstawiania oferty samochodów taki jak Twój, posiadamy odpowiednie kanały, którymi docieramy do właściwych osób.
  • Odpowiednia baza klientów – wieloletnia działalność i właściwe doświadczenia sprawiły, że posiadamy dużą bazę klientów, którzy realnie są zainteresowani oferowanymi przez nas produktami. Z każdą naszą ofertą zapoznaje się wiele osób, a wśród nich są Ci, którzy decydują się na skorzystanie z danej oferty.

Cesja leasingu a leasingodawca

Przystępując do umowy leasingu leasingobiorca jest zobowiązany do jej przestrzegania a każda zmiana umowy w tym również cesja leasingu samochodów wymaga zgody leasingodawcy. Na wstępnie należy dowiedzieć się jakie warunki określa firma leasingująca w celu przeprowadzenia cesji. Taka wiedza jest niezbędna do szybkiego i skutecznego przeprocedowania procesu cesji leasingu. Podstawowymi informacjami, na które powinniśmy znać odpowiedź są:

  • czy w związku z cesją leasingu występują dodatkowe opłaty?
  • jakie wymogi musi spełnić nowy leasingobiorca?
  • w jaki sposób po zawarciu umowy cesji leasingu będzie funkcjonowało dotychczasowe ubezpieczenie OC-AC?
Ponadto, ponieważ firma leasingująca pozostaje w każdym przypadku stroną umowy, to ona musi wyrazić zgodę na przystąpienie do cesji przez konkretną osobę lub podmiot. Dopiero po uzyskaniu takiej zgody możliwe jest zawarcie umowy cesji leasingu, przekazanie przedmiotu leasingu a tym samym zbycie zobowiązania do płacenia rat leasingowych.
Cesja leasingu samochodów Audi, Hyundai, Renault, Dacia, Peugeot, Mercedes, BMW, Toyota, Lexus, KIA - Łódź, Katowice, Piekary Śląskie

Cesja leasingu i odstępne

Czym właściwie jest odstępne? Jest to określona w ogłoszeniu o cesji leasingu kwota, którą będzie musiał zapłacić dotychczasowemu leasingobiorcy nowy leasingobiorca. Sprawa odstępnego jest indywidualna i najbardziej uzasadniona z powodów ekonomicznych w przypadkach, kiedy cena rynkowa danego auta jest większa niż wartość rat leasingowych pozostających do spłaty. Należy jednak mieć na względzie, że im wyższa wartość odstępnego tym potencjalnych klientów na przystąpienie do cesji jest mniej.

Cesja leasingu samochodów Audi, Hyundai, Renault, Dacia, Peugeot, Mercedes, BMW, Toyota, Lexus, KIA

Szybkie linki leasing:

Szybkie linki wynajem długoterminowy:

Szybkie linki leasing:

Szybkie linki wynajem długoterminowy:

Masz dosyć poszukiwania nowego samochodu w kilku źródłach jednocześnie? Wyszliśmy naprzeciw Twoim wymaganiom i umieściliśmy wszystkie marki w jednym miejscu, znajdziemy dla Ciebie wymarzone auto w najlepszej cenie na rynku i dostarczymy korzystne finansowanie. Sprawdź jakie to proste.
Copyright © 2024 AutoFee.pl. All rights reserved.